Více než 5000 prodaných  výtisků

20-22.11. doručení Packetou zdarma!


Co o ní říkají první čtenáři?

Bestseller doporučený psychology


Je tak krásná! Moc bych ji doporučila všem rodičům, kterým záleží na tom, aby se jejich dítě cítilo milované, oceňované, přijímané, prostě součástí láskyplné náruče své rodiny. Jak v ní krásně píšete, děti potřebují být přijímané a oceněné, stejně tak potřebují naučit, že jsou hodny lásky, nejen svých blízkých, ale i samy sebe. Tato knížka poskytuje úžasný návod, kde se rodiče i děti jemně a nenásilně dozví, jak mohou pracovat s dětskou sebehodnotou, sebepřijetím, jedinečností, ale také jak pracovat s chybami či nepříjemnými situacemi, 

do kterých se mohou dostat. 

Dozvíte se v ní důležité informace, které dítěti pomohou postavit pevné pilíře jeho života, o které se může kdykoli opřít. 

Moc ráda ji budu číst i svým dětem.

PhDr. Lucie Lebdušková

klinická psycholožka, psychoterapeutka 

Kniha mě oslovila obsahem i grafikou, nabízí společné čtení pro rodiče a děti, náměty k dalšímu vyprávění, sdílení, k prohlížení fotografií. Provází rodiče možnostmi, jak dětem uceleně přiblížit jejich příchod na svět, zabydlování se v jejich rodině; podpořit je v rozvoji jejich sebehodnocení, dobrém pocitu vlastní hodnoty. Knížka věnuje i jedno téma pocitům viny. Zvlášť předškoláci mívají velké téma viny, vztahují ji často k sobě, protože je to pro něj nejdostupnější varianta a neumějí ještě vymyslet jiné možnosti. Na příběhy zajíčků v takové chvíli rodiče snadno navážou i svými zkušenostmi, příběhy. U některých formulací bych jen volila přirozenější sdělení, formulovala bych je svými slovy. Ale i to k této knížce patří, protože není jen na čtení. Je určena ke sdílení, společnému vyprávění, provázení malých dětí v jejich růstu a vývoji.

PhDr.Dagmar Brejlová

Dětská klinická psychologie, klinická psychologie, psychoterapie 

V jakých situacích se kniha osvědčila 

Už pár týdnů je to jediná věc, kterou čtu malé před spaním, stále se po ní ptá. Po skončení kapitoly, když jí vyprávím, jak jsme se na ni doma těšili,
nebo jak jsem na ni pyšná (resp. tipy za kapitolou), vždy krásně usne a už delší dobu se nebudí ze špatných snů, takže nerušeně spíme celá rodina.

Natálie M., máma 3,5leté holčičky 

 

S dcerkou jsme si ji četly každý večer. Z pracovních důvodů jsme se musely odloučit na jednu noc. Vytvořily jsme si bublinku bezpečí podle knížky. Použily jsme ji při loučení, odloučení i opětovném shledání jako znak zvládnutí strachu. S mou tříletou dcerou jsme ji přečetly již několikrát. Pomáhá nám zvládat různé životní situace, jako např. nástup do školky. Rovněž je nápomocná při různých otázkách, které v jejím věku přicházejí.
Jana K., máma 6leté holčičky 

Čtyřleté dceři se příběh o zajíčcích velmi líbil, po každé kapitole si řekla hned o další. Nejvíce nás obě zaujala kapitole o bublince bezpečí. Jelikož dcera momentálně v sobě řeší různé strachy, bublina nám pomáhá s nimi pracovat. 

Mgr. Lucie B., psycholožka, máma dvou dětí  

Dnes se můj 8letý syn ráno vzbudil nemocný. Bylo mu špatně, měl teplotu, jen se ke mně tulil a povídá: "Maminko, prosím, přečti mi tu knížku o zajíčcích, ta mi teď určitě pomůže." Tak myslím, že tohle
mluví za všechno. 

Mgr. Kateřina Š., psychoterapeutka, máma  

Úchvatná kniha, jejíž milý příběh o zajíčkovi vás navede na cestu vzpomínek na těhotenství a narození vašeho dítěte. Dá vám podnět promluvit si společně o lásce, rovnocennosti a bezpečí. U knihy jsme se synem strávili nádherný čas. Naše společné povídání na základě témat, jež kniha doporučuje, mi vehnalo do očí slzy dojetí. Je to kniha, ke které se budeme velmi rádi stále vracet.

Markéta Pospíšilová

Kniha se mě i mým synům (téměř 4 a7 let) moc líbila, kapitoly jsou krátké, takže i mladší syn udržel po celou dobu pozornost. I když o těchto věcech (jako je vlastní jedinečnost, bezpodmínečná láska, budování pozitivního hodnocení sebe sama...) s kluky mluvíme, tak se jim příběhy o zajíčkovi moc líbili, rádi si po skončení kapitol povídali a těšili se na další. Děkujeme za možnost si knihu přečíst, určitě se k ní rádi vrátíme.

Monika Kavanová


"Knížka se mi líbí a zdá se mi velmi užitečná. Líbí se mi nejen z hlediska obsahu, ale i forma je krásně přístupná a lehce si najde cestu k dětské duši.
Teď o víkendu jsem měla seminář Sebeláska a vnitřní dítě a u všech 20 ti účastníků se opět potvrdilo, že v raných fázích života vzniká mnoho vnitřních zranění (opuštěnost, odmítnutí, ponížení a znejistění), která si neseme do dospělosti.Proto se snažím o maximální osvětu zejména mezi mladými lidmi, aby jejich budoucí děti nemusely vstupovat do života se zbytečnou zátěží."

                                                                                                                    Míla Lukášová,

                                                                                                                    Regresna terapeutka a lektorka 

Z knihy jsem nadšena. Škoda, že jí neměli i moji rodiče:) Jsou to hodně důležité věci, které chci dceři předat, a nevědela bych jak na to. Je to velký pomocník. Dceri i mne se moc líbí jak ilustrace, tak příběh. Určitě se k ní budeme stále vracet.

Lucie Kurková

I když dcera ještě nemá 3 roky, knihy miluje a čteme hlavně před spaním, příběhy si pamatuje a za přečtení tohoto jsem opravdu ráda a budeme se k němu vracet. Věřím že si díky němu zafixuje vše co potřebuje ke zdravému růstu a rozvoji a v těžších chvílích si vždy vzpomene.

Pavla Neumanová

Krásně napsané, jednoduché a snadno pochopitelné, skvělé poznámky pro rodiče. Krásný příběh. Přála bych Vám vidět ten úžasný úsměv když jsme se bavili když byl malý ještě v bříšku. Teď ještě oba zapracujeme, že i když se zlobím tak ho miluju a je šikovný.

Andrea Machová


Dcera (2 roky) je velmi citlivá, takže se jí dotkly především první dvě kapitoly. Do toho čekáme miminko, a máme "přiženěného" staršího bráchu, takže celkové téma knížky je nám momentálně velmi blízké. Myslím si, že moc nepochopila kapitoly 4, 5 a 6. To je ale dáno věkem, tato témata pro nás nejsou zatím tak "žhavá".U knížky je třeba si hodně povídat, a také vysvětlovat některá slova, nemyslím si ale, že je to špatně, předpokládám, že i to byl účel této knihy. Já osobně budu ráda, když budeme mít tuto knihu v knihovničce. Ráda po knize opět sáhnu při řešení některých problémů (které jsou popsány v knížce), které jistě přijdou s věkem a nástupem do školky a školy.


Saša Sisi Sikorová

Knihu jsme s dětmi přečetli najednou a stále se vracíme k různým kapitolam, jak si zrovna vzpomenou. Velmi na ní oceňuji ty doplňující otázky, pomáhají mi rozmluvit děti a povídat si o pocitech,což se vlastně učím spolu s nimi. Kniha je napsána tak krásně respektujícím způsobem,že se moc hezky čte. Dceři se nejvíce líbila kapitola o rovnocennosti, protože toto téma často řeší ve škole. A mladší syn,se potřebuje ujišťovat,že ho máme také rádi, takže s ním se často vracíme ke kapitole milované dítě. Moc vám děkuji za možnost si knihu přečíst a budu ji doporučovat svým známým.

Zdiša Brůnová

Knížka je velmi hezky napsána. Věřím ze spoustě děti pomůže s jejich sebevědomím Zkoušela jsem ji číst našemu malému,ale toho Bohužel moc nezaujala,ale nemyslím si ze by to byla ,,chyba,, knihy nymbrz vkusu našeho syna Má raději ecyklopedie . A předpokládám ze je to i tím,ze vše co je knize psáno ví,jelikož mu říkáme každý den jak moc pro nás znamená,ze ho milujeme a ze je pro nás nenahraditelny..troufám si tedy říct,ze máme vcelku sebevědomé dítě Ovšem ne všechny děti jsou stejné a ne všichni rodiče dokáží své city vyjádřit tak otevřeně jako například my,a pro tuto skupinu lidi bude Vaše knížka ideální Moc Vám děkuji za možnost si knihu přečíst a přeji Vám hodně úspěchú

Kateřina Polcarová

Kniha se nám moc líbila. Dceři se nejvíce líbily otázky, které jsme si vždy po konci kapitoly prošly a já sama jsem byla překvapená, jak nad některými věcmi přemýšlí. Příběh byl moc pěkný, reálný, hezky se dal převést na běžné situace se kterými se setkáváme a mohly jsme si je vysvětlit. U některých částí jsem se i dojala. Naše oblíbená je kapitola "Milované dítě." U té jsme se s dcerou zastavily na déle a probíraly jsme, že i když někdy zlobí a já se pak zlobím na ni, mám ji pořád stejně ráda. Překvapilo mě, že si vážně někdy myslela, že ji při tom mám ráda méně. Zamyslely jsme se tedy obě. Určitě si ji budeme číst pravidelně. Děkujeme za tuto zkušenost.

Dominika Rycková

Mé děti milují zvířátka. A proto vnímám, že příběh v knížce o vytouženém a milovaném děťátku uvedený na příkladu zajíčků, jim je velmi blízký a moc se jim líbí. Téma je pro ně takto názornější.Jednoduché příběhy jsou tak akorát dlouhé i pro mladší děti, zvládnou udržet pozornost. Starší děti si moc rády po přečtení kapitoly ještě povídali dle námětů pro rodiče za každou kapitolou.

Veronika Kohoutková 

Knížka je vážně úžasná. Čtu ji dcerce téměř každý večer, naprosto si ji oblíbila, hlavně to, jaké má Zajíček rodiče, a přátele (rodinu) kolem sebe.Osobně se mi líbí hlavně kapitola o bublince bezpečí, alespoň vím, jak ji u nás dotáhnout do konce, je to pro nás velmi důležité, děkuji Vám. Náměty pro rodiče - pro mě jsou skvělým pomocníkem a návodem, jaká témata s malou probírat a třeba si i zavzpomínat, jaké to bylo, když byla ještě v bříšku nebo miminko. Na knížce se mi líbí, jak je z ní cítit ta bezpodmínečná láska. Až bude kniha vydaná, pořídíme si ji do naši malé knihovny.

Ivuš Krawczynská

Knížka se dětem i mě (mamince) moc líbila.Přečetli jsme ji jedním hltem. Děti knížka velmi motivovala k tomu, abychom si povídali o jejich trápeních, radostech. 7mi letý syn i 5ti letá dcera rozuměli, poslouchali, aktivně diskutovali. 2,5letý syn byl nadšený hlavně z ilustrací. Děti velmi rády opakuji hlavně větu: Rodiče se na mě těšili, jsem vytoužené dítě. Myslím, že jim knížka pomáhá k pocitu, že je máme rádi a zlepšuje jejich sebevědomí. Určitě se k ní budeme vracet a připomínat si, že jsou velmi důležití. Občas se nám při čtyřech malých dětech stává, že možná v každodenním shonu, je nějaké dítě smutné a nemůže dostat tolik pozornosti, jako kdyby byl jedináček. A tak povídat si o tom, že jsou milované a jedinečné je pro nás všechny v rodině velmi důležité a příjemné.

Anežka Alžběta H. 

Kniha se moc líbila dětem i mně... Moc se jí líbilo, že se jelen přišel Zajíčkovi omluvit a situaci urovnat. A radost měla z uvědomění, kolik talentů má a co všechno už umí a čím je pro ostatní přínosem.Mně se moc líbilo, že i při tak krátké délce jednotlivých pohádek se Vám povedlo dostat do příběhu tolik krásných prvků, přitom jednoduchým jazykem, takže pozornost udrží i menší dítě. Díky tomu jsme pak měli ještě prostor pohádku i probrat. Návodné otázky pro rodiče za příběhem byly skvělé. Měla jsem v nich průvodce, který mě vede s dětmi víc do hloubky. Mohli jsme spolu povídat o tom, jak příběh vnímaly u Zajíčka a potom se dostat hlouběji i u nich samých. A koneckonců i pro nás dospělé to byly skvělé koučovací otázky k zamyšlení a opečování vlastního dítěte uvnitř. A oceňuji i to vysvětlení z pohledu neurovědy u každé pohádky.Jsem vděčná za to, že jsme se k Vaší knize dostali, protože moc rádi čteme příběhy, v nichž se postavy k sobě chovají láskyplně, s respektem a které i nám všem doma znovu a znovu připomínají, že takový svět si chceme tvořit a tvoříme i my.

Barbara Večeřová

Knížka je moc dobře napsaná, našeho 4,5letého syna bavila. Kapitola o narození zajíčka syna zaujala nejvíce. Chvílemi se mi příběhy zdály strohé, ale na druhou stranu, syn poslouchal a zajímalo ho to.Myslím, že v každé kapitole je dost prostoru k rozvíjení příběhu a tím i k zopakování pointy. Věřím, že to gró, které jste chtěla předat dále, se Vám podařilo srozumitelnou a příjemnou formou, jak pro děti, tak i pro rodiče .Moc děkuji za to, že jste téma sebevědomí a vlastní hodnoty otevřela, naše společnost je v této oblasti stále velice poznamenaná a naše děti by už být nemusely..ale...je složité vést k tomu děti, když rodiče sami nejsou uzdraveni. Čeká nás/mě ještě dlouhá cesta k tomu, aby náš národ měl zdravé sebevědomí, ale věřím, že právě taková literatura může při té cestě velmi pomoci.

Dionysa Carpediemova

Kniha se mi moc líbila a synům taky, ještě se k ní budeme vracet a příběhy a důležité pilíře si připomínat. Tříletý syn vše přijímal lehce a automaticky, s šestiletým už jsme více diskutovali a vysvětlovali si, věřím, že přínos má kniha pro oba a obě tyto věkové kategorie.

Eva Sokolova

Knihu jsem četla svým synum (10 a 8let), velmi je zaujala. Hltali každé slovo. Kniha je poučna a velmi dobře napsaná. Určitě se k ní budeme vracet! Knihu doporučuji všem rodičum.

Radka Kristová

S dcerkami - 3 a 6 let - jsme stihly přečíst ukazku knihy zatím jen 2x,ale i tak nás velmi všechny zaujala (i me) a chceme se k příběhům vracet a povídat si o každé kapitole (ráda si objednám tištěnou verzi). Moc pěkně napsané, žádné složitosti, což také oceňuji.

Dana Kniezková