Co se stane s vaším dítětem 

při čtení králičí knížky s návodem?


Rodiče často kupují dětem knihy na základě vzhledu, aniž by se hlouběji zabývali poselstvím knihy a tím, co se může odehrávat v dětské hlavičce. U některých knih tak mohou nevyřčené otázky přerůst ve strach a způsobit další škody, i když úmysl rodičů byl zjevně dobrý. Níže jsme na základě ohlasů čtenářů a našich zkušeností s knihou Jsem skvělé dítě sestavili několik bodů, abyste mohli posoudit, zda by kniha byla vhodná i pro vaši rodinu. Další pokyny jsou vhodné i pro rodiče, kteří vychovávají děti sami.


Co se tedy může stát s dítětem při společném čtení knihy Jsem skvělé dítě s doplňujícím návodem "Sebevědomější za 7 dní"?


1. Uvědomí si, že je na světě za nějakým účelem, a získá jiný pohled na trpělivost. Může se vám to hodit při čekání v obchodě, na úřadě nebo kdekoli jinde.


2. Potvrdí své místo v rodině a ve společnosti. Zároveň pozná souvislosti procesu tvorby, ať už rodinné pohody, nebo tvůrčích věcí. Snáze se zapojí do domácích prací.


3. Získá cenný zdroj lásky - sebelásku. Je to prevence egoistického chování, přijetí a způsob uznání práv lidí na uspokojení jejich potřeb v souladu s potřebami jeho okolí.


4. Je to zvládnutí možnosti navodit pocit bezpečí kdekoli, i v novém prostředí, i bez rodiče. Naučí se, že odvaha neznamená nemít strach, ale překonávání svých limitů.


5. Bude více věnovat pozornost na svá slova - tím, že si představí situace, kdy slova mohou ublížit, možná více než fyzicky. Základem je také naučit se říkat NE věcem, které ho zraňují.


6. Získá motivaci zkoušet nové věci místo sezení před monitorem.


7. Začne se na chyby dívat jako na součást procesu, a ne jako na něco špatného. Rodiče dostanou ideální příležitost při čtení mluvit o chybách, které udělali, a o tom, jak je napravili.


+1 děti na prvním stupni základní školy si mohou díky velkým písmenám, poutavému textu a krásným ilustracím vypěstovat lásku ke čtení. 


Návod "Sebevědomější za 7 dní" je nyní k dispozici jako dárek ke knize (návod posíláme emailem).